22 september tot en met 1 oktober: Week tegen Eenzaamheid
20 09 2011
Meer dan een miljoen mensen in Nederland voelt zich eenzaam. Deze eenzaamheid kan vergaande gevolgen hebben en is daarom een onderwerp dat iedereen aangaat.
In de Week tegen Eenzaamheid die zal plaatsvinden van 22 september tot en met 1 oktober, legt Coalitie Erbij de nadruk op de preventie van eenzaamheid met de boodschap ‘Voorkom eenzaamheid, versterk je Sociaal Konvooi’. Het Sociaal Konvooi is het persoonlijke netwerk dat mensen gedurende hun leven opbouwen. Wanneer mensen hun sociale relaties onvoldoende opbouwen, onderhouden of zelfs verwaarlozen wordt het Sociaal Konvooi te dun, met eenzaamheid als mogelijk gevolg.
VSBfonds is hoofdbegunstiger van de Week tegen Eenzaamheid 2011. Het fonds wil bijdragen aan de kwaliteit van de samenleving door projecten te ondersteunen met geld, kennis en netwerken. Binnen het aandachtsgebied Mens & Maatschappij steunt het fonds projecten die bevorderen dat mensen elkaar ontmoeten en die stimuleren dat iedereen kan deelnemen aan het sociale en economische leven. Het gaat bij deze projecten om het betrekken van mensen bij de samenleving, zodat niemand buitenstaander hoeft te zijn en iedereen zich kan ontwikkelen en ontplooien.
De Week tegen Eenzaamheid heeft als doel dat mensen meer naar elkaar omkijken en hun sociaal netwerk vergroten om hun kwetsbaarheid en risico op eenzaamheid te verlagen. De week richt zich daarbij op een brede doelgroep: zowel jongeren als ouderen, vrijwilligers en werkenden.
Dat doel en de brede doelgroep sluiten uitstekend aan op het streven van VSBfonds om de kwaliteit van de samenleving te verbeteren. Dat is waarom VSBfonds de Week tegen Eenzaamheid 2011 steunt.
Meer informatie staat op www.eenzaam.nl
