Is het mogelijk kinderen met verschillende achtergronden gelijke kansen te geven? Welke rol spelen ouders, leerkrachten, schoolbestuurders en de politiek? Het documentairedrieluik ‘Gelijke kansen in het onderwijs’ onderzoekt de kracht van de school als emancipatiemachine, de essentiële rol van onderwijs voor het individu, voor de maatschappij en de toekomst.
Met het project willen de makers de groeiende kans-ongelijkheid onder de aandacht brengen en eenvoudige en inspirerende oplossingen laten zien. Het drieluik bestaat uit hoogwaardige documentaires met ieder een eigen invalshoek:
Waarom steunt VSBfonds dit project?
De documentaires hebben een sociaal-maatschappelijke betekenis en beperken zich niet alleen tot vertoning op televisie. Al tijdens de ontwikkeling van de films geven de makers het project een goede inbedding door met samenwerkingspartners afspraken te maken over vertoning en deelname aan het debat- en lezingenprogramma.
Terug naar de voorwaarden